קריית יובל

קריית יובל


אחד מסימני ההיכר של שכונת קריית יובל הוא "המפלצת", אותו מתקן משחקים גדול שמקבל את פני הבאים בכניסה לשכונה ומוכר לילדי כל העיר. אך מלבד האטרקציה, לשכונה יש הרבה מה להציע לתושביה, ובהתאם לכך מחירי הדירות בה לא פיגרו אחר העליות שאפיינו בשנים האחרונות את העיר כולה. השכונה נחשבת למגוונת בהיצע הדירות שבה, החל בבתי שיכון ישנים וכלה בצמודי קרקע יוקרתיים עם חצרות רחבות.

 

קריית יובל ממוקמת על רכס גבוה בדרום־מערב ירושלים, וגובלת בשכונות עין כרם, עיר גנים א' ו־ג', קריית מנחם, רמת דניה, בית וגן, גבעת משואה ומלחה. השכונה, שמונה כ־25 אלף תושבים, הוקמה ב־1954.

היא אמנם מרוחקת ממרכז ירושלים אך היא נמצאת על צומת דרכים, בסמוך לבית החולים הדסה עין כרם, לגן הטכנולוגי, ליציאה לכיוון תל אביב, לקניון מלחה ולצירים מרכזיים כמו שדרות הרצל ומנחם בגין. כמו כן היא סמוכה לשטחים פתוחים כמו פארק עמק רפאים ופארק 3,000 שנמצאים בפיתוח, וכן לקריית הספורט העתידית - ארנה.

קו הרכבת הקלה שמתוכנן להגיע לבית החולים הדסה יעבור בשכונה ויאפשר לתושביה להגיע בתוך דקות ספורות למרכז העיר. נוסף על כך, כביש 39 שאמור לשמש יציאה נוספת מהעיר לכיוון מערב יתחבר גם הוא לשכונה.

למרות הגיוון באוכלוסייתה, קריית יובל סבלה במשך שנים רבות מתדמית נמוכה יחסית, ומחירי הבתים שבה לא התקרבו לאלה של השכונות הסובבות אותה כמו עין כרם, רמת דניה ורמת אשכול. בהגדרתה, מדובר בשכונה מעורבת של חילונים ודתיים, אך בשנים האחרונות דווח על משפחות רבות של חרדים שהגיעו אליה ממרכז העיר ומהשכונות הסובבות אותה. עם זאת, לצדן מתגוררת קהילה חילונית אקטיבית.  

בקריית יובל יש כל השירותים הנחוצים, כגון מרכז קניות, קופות חולים, בתי ספר יסודיים דתיים וחילוניים, אולפנה, מדרשה, בתי כנסת, מתנ"ס פיליפ לאון וכן פארקים ושטחים ציבוריים רבים. כמו כן, בסמוך לשכונה נמצאים שני בתי ספר תיכוניים שנחשבים מצוינים - בויאר והתיכון למדעים ולאמנויות. מנגד, מחסור מורגש בכל הקשור במקומות בילוי כגון מסעדות ובתי קפה. בשנים האחרונות הגדירה העירייה את קריית יובל כאחת מארבע השכונות שמיועדות לקלוט אליהן אוכלוסייה צעירה.

בין 2010 ל־2011 פורסמו בקריית יובל חמישה מכרזי בנייה על ידי מינהל מקרקעי ישראל, לכ־700 יחידות דיור.

 

  1. שם:
    Please let us know your name.
  2. Email:
    חובה להזין
  3. טל':
    Please write a subject for your message.